Strona główna drzewa Tramwaj na Mistrzejowice – ile zajmuje tramwaj?

Tramwaj na Mistrzejowice – ile zajmuje tramwaj?

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Od 3 lipca trwa wycinka drzew pod inwestycję KST IV Meissnera-Mistrzejowice, znaną jako „Tramwaj na Mistrzejowice”. Jak dotąd, merytoryczne rozmowy, analizy społeczne, audyty, prowadzenie projektantów za rękę nie przyniosło skutku – pisaliśmy już o tym wcześniej. Dziś, 10 lipca, odbył się protest przeciwko rozpoczęciu wycinki drzew pod tramwaj do Mistrzejowic. Dzięki instalacji artystycznej pokazaliśmy, ile naprawdę zajmuje tramwaj, a ile to gigantomania ekipy prezydenckiej i rozbudowa układów drogowych.

Gdy ktoś pyta skąd protesty, odpowiadamy grafiką przygotowaną przez ekipę społecznej inicjatywy Tramwaj na Mistrzejowice.

Ponad 200 osób uczestniczyło w wieczornym proteście przeciwko kształtowi inwestycji nazywanej Tramwajem do Mistrzejowic.
W praktyce jest to gigantyczna, przeskalowana inwestycja drogowa, a linia tramwajowa jest jedynie kwiatkiem do kożucha. Dokładną szerokość tramwaju pokazaliśmy przy pomocy specjalnej instalacji.
Nie poddamy się, mieszkanki i mieszkańcy się nie poddadzą, nie uśpicie nas okresem wakacyjnym, nie zgadzamy się na wycinkę 1059 drzew!
Dziś, podczas 30 stopniowych upałów, widzimy, jak bardzo potrzebujemy drzew w mieście.

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz