Strona główna Białe Morza Białe Morza dla mieszkańców – wniosek o konsultacje

Białe Morza dla mieszkańców – wniosek o konsultacje

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Gigantyczne pole golfowe czy park XXL?

Białe Morza. Dokładnie rok temu skierowaliśmy do prezydenta Jacka Majchrowskiego apel o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie terenu Białych Mórz. To miejsce z ogromnym potencjałem na miejski park XXL w coraz silniej zabudowywanej IX Dzielnicy.

fot. ARDK

Ponawiamy wniosek

Niestety, z uwagi na fakt, że w tamtym czasie miastu nie udało się odzyskać terenu od prywatnego przedsiębiorcy, byłego dzierżawcy, mającego zbudować tam pole golfowe, nasz, wspólny z innymi ruchami miejskimi apel, został odrzucony. Z tego samego powodu odrzucono również projekt, który złożyliśmy w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt zakładał nie tylko przeprowadzanie konsultacji społecznych i utworzenie parku, ale także przeprowadzenie niezbędnych ekspertyz i badań gruntu.

Czytaj także: Apel o organizację konsultacji społecznych w sprawie przyszłości Białych Mórz 5 stycznia 2021

fot. ARDK

Białe Morza dla wszystkich

Teraz, kiedy miasto wreszcie odzyskało teren, ponowiliśmy nasz apel, który już leży na prezydenckim biurku. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Białe Morza służyły wszystkim mieszkańcom, również tym zamieszkującym ten obszar obecnie , a nie tylko elitarnej grupie grającej w golfa.

Wierzymy, że Białe Morza mogą stać się wspaniałym przykładem zagospodarowania terenu poprzemysłowego w taki sposób, aby stanowił miejsce spotkań, rekreacji i obserwacji odradzającej się tam przyrody.

Teren z lotu ptaka fot. Kraków dla Mieszkańców

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz