Zagospodarowanie Parku Grzegórzeckiego

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
„Mamy już dość czekania na zagospodarowanie parku, więc wzięliśmy kolejny raz sprawy w swoje ręce” – piszą nasi przyjaciele z Zielone Grzegórzki.
Wczoraj razem z liderkami Zielonych Grzegórzek i Koalicją Ruchów Krakowskich „Wspólnie dla Miasta” postawiliśmy kilkanaście ławek i koszy na śmieci w Parku Grzegórzeckim. Mieszkańcy prosili o nie od… 5 lat. Wszystko udało się dzięki zrzutce wśród mieszkańców i pomocy lokalnej wspólnoty mieszkaniowej. Ławki i kosze otrzymały drugie życie w miejscu, które tego bardzo potrzebowało!
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zamiast spełniać podstawowe potrzeby mieszkańców – ławka, kosz na śmieci, boisko do koszykówki czy badmintona (stoi niemal gotowe!) – woli snuć wymuskane wizje ze ścieżkami w koronach drzew za… 20 milionów złotych.
Jednocześnie 800 tys. z Budżetu Obywatelskiego, które mieszkańcy chcieli przeznaczyć na park, przepadło. Dlaczego? BO ZZM nie był w stanie wydatkować ich zgodnie z harmonogramem przewidzianym w projekcie.
Byliście już w Parku Grzegórzeckim? Jeśli nie, to zachęcamy do odwiedzin. Niesamowite miejsce w samym centrum Krakowa. Dojrzały drzewostan, kipiąca zieleń, największa w Krakowie galeria graffiti i masa przestrzeni do eksplorowania. Po dostawieniu ławek park jest w zasadzie gotowy!

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz