Strona główna Osiedle Podwawelskie Uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru “Osiedle Podwawelskie”

Uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru “Osiedle Podwawelskie”

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
Podwawelskie dla mieszkańców, a nie deweloperów

Dlaczego to takie ważne, aby wysłać swoje uwagi i postulaty do projektu MPZP "Osiedle Podwawelskie"?

Brak twojej reakcji dla urzędników oznaczać będzie, że zgadzasz się z ich propozycją planu miejscowego i to oni zdecydują, jak Twoje miejsce, w którym mieszkasz i żyjesz, będzie wyglądało. Czy jesteś pewny, że tego chcesz?

UWAGA: TERMIN SKŁADANIA UWAG – TYLKO DO 15 CZERWCA!

Poniżej znajdują się gotowe szablony ze szczegółowymi uwagami do propozycji planu. Wszystkie z nich mają na celu zachowanie maksymalnie dużej powierzchni terenów zielonych, ograniczenia zabudowy oraz rezygnacji z budowy/tworzenia nowych dróg.

  • Wersja 1 (na bazie uwag z 2019): WORD, PDF
  • Wersja 2 (na bazie uwag z 2019 z rozwinięciem uwagi dot. KU.7 (blaszaki): WORD, PDF
  • Wersja 3 przygotowana przez WM Rozdroże 17 i 17c: WORD, PDF
  • Wersja 4, przygotowana przez Mateusza Czaplę: PDF
  • Możesz przygotować też własne uwagi na formularzu przygotowanym przez Urząd.
JAK DOSTARCZYĆ SWOJE UWAGI DO URZĘDU MIASTA

A) pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków,

B) elektronicznie: mailowo na adres: uwagi2-bp@um.krakow.pl, lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP, lub opatrzone bezpiecznym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym,

C) osobiście: wrzucając pismo do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku Urzędu Miasta Krakowa lub – w przypadku uruchomienia Punktów Obsługi Mieszkańców – na stanowiskach informacyjno-podawczych.

D) liczymy także na nasze spółdzielnie mieszkaniowe, że pomogą także zbierać uwagi od swoich mieszkańców. ZAPYTAJCIE SIĘ SWOJEJ SPÓŁDZIELNI.

E) UWAGA! W czerwcu zorganizujemy mobilny punkt składania uwag na Osiedlu Podwawelskim, gdzie każdy będzie mógł przyjść i złożyć swoje uwagi lub podpisać się pod jednym z ww szablonów. Termin oraz miejsce ogłosimy wkrótce. Będzie to pewnie 1-2 dni po godzinie 16.00 po 7 czerwca.

-> 20 MAJA WEŹ CZYNNY UDZIAŁ W DYSKUSJI PUBLICZNEJ I WYRAŹ SWÓJ SPRZECIW

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego obszaru „Osiedle Podwawelskie” zostanie przeprowadzona w dniu 20 maja 2021 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Sala Obrad, początek o godz. 15:30.

a) przyjdź na posiedzenie,
b) dołącz online do dyskusji. Na stronie BIP będzie link do dyskusji online: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=84494

UWAGA: Jeśli możesz, to przyjdź pod UMK i weź udział na żywo w dyskusji. Im więcej nas, tym lepiej. Jednak, prawdopodobnie będą limity wejść, i nie wszyscy zostaną wpuszczeni na salę posiedzeń. Dlatego, nic się nie stanie, jeśli weźmiesz udział w dyskusji online. Tylko, bądź – nieważne czy na żywo czy online! Bądź!

Pełna mobilizacja, obecność na żywo na posiedzeniu Rady Miasta będzie konieczna jesienią, kiedy radni będą głosować nad projektem.

Największe zmiany na Osiedlu Podwawelskim

1. “PODWAWELSKIE” STANIE SIĘ OSIEDLEM TRANZYTOWYM
  • zgodnie z projektem dotychczasowe dwie drogi wewnętrzne – na planie KDD.1 (ulica równoległa do ul. Kapelanki, pomiędzy ul. Słomianą a ul. Rozdroże) oraz – na planie KDD.6 (przedłużenie ul. Komandosów, kończąca się na garażach blaszanych) mają być przemianowane na publiczne drogi dojazdowe;
  • zostaną wybudowane nowe publiczne drogi klasy dojazdowej – KDD.3, KDD.4, KDD.8;

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem w przyszłości stanie się tak:

  • deweloper wybuduje na terenie szkółki drzew i krzewów drogę wewnętrzną łączącą KDD.3 i KKD.8, a tym duża część ruchu będzie kierowana na KDD.1;
  • brakujący odcinek pomiędzy drogą KDD.3 a KDD.4 zostanie uwzględniony (“dobudowany”) w MPZP Ujście Wilgi, który zapewne wkrótce także zostanie zmieniony;
  • ul. Rozdroże zostanie także połączona z KDD.4 i KDD.6 w ww planie;
    d) droga KDD.4 będzie połączona z KDL.3 z al. M. Konopnickiej.

    UWAGA: ul. Rozdroże może stać się drogą tranzytową pomiędzy al. M. Konopnickiej a ul. Kapelanką, a w przyszłości także z ul. Św. Jacka i Trasą Pychowicka i Trasą Łagiewnicką.
2. NIE POWSTANIE PARK MIEJSKI

Urzędnicy zdecydowali, że park miejski “Podwawelski” nie powstanie, a na terenie Szkółki drzew i krzewów powstaną 4 bloki na kilkaset mieszkań.
Miasto mogłoby wykupić ten teren i utworzyć park miejski. Ale nie chce tego zrobić. Jest cień szansy, aby zmienić tą decyzję, ale tylko wtedy będzie to możliwe, jeśli złożysz swoje uwagi i wyrazisz oczekiwania i sprzeciw wobec takiej decyzji urzędników.

3. POWSTANIE KILKASET NOWYCH MIESZKAŃ

Zabudowa została maksymalnie zagęszczona, tak aby deweloperzy mogli wybudować jak najwięcej wielopiętrowych bloków. Kilkaset mieszkań to nawet kilka tysięcy nowych mieszkańców i ogromna ilość samochodów.

4. POWSTANĄ NOWE PARKINGI

Projekt przewiduje wycięcie wszystkich drzew w okolicy ul. Rozdroże i KDD.1, gdzie już istnieje “wśród drzew” parking na kilkanaście aut i wybudowanie nowego, naziemnego parkingu o wysokości 3,5 metra. Na miejscu garaży “blaszaków” zostanie wybudowany 16 metrowy parking naziemny.

5. MIASTO WYBUDUJE NOWE DROGI DLA DEWELOPERÓW NA KOSZT MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Nowe drogi: KDD.3, KDD.4 KDD.8, KDL.3
Zmiana klasy dróg z KDW (wewnętrzna, gospodarcza) na KDD – (gminna) publiczna droga dojazdowa: KDD.1, KDD.6

Przepisy prawa mówią, że jeżeli działka przeznaczona pod inwestycję nie ma bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, a istniejący dostęp pośredni do tej drogi nie odpowiada wymogom prawa, organ powinien odmówić udzielenia pozwolenia na budowę. Ale w Krakowie urzędnicy wychodzą naprzeciw “potrzebom” deweloperów i wybudują im “te” drogi. Z naszych pieniędzy.

A tutaj jak czytać projekt, jak go interpretować. Analiza MPZP Podwawelskie i dodatkowe uwagi.

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ, ABY URATOWAĆ OSIEDLE PODWAWELSKIE?

1. Rozmawiaj z sąsiadami i namawiaj ich do wzięcia udziały w dyskusji publicznej (20 maja) złożenia uwag do projektu (do 13 czerwca)

2. Napisz do radnych
Co dalej? Na propozycję planu muszą zgodzić się Radni Miasta Krakowa. Chcemy wierzyć, że przynajmniej oni kierować będą się zdrowym rozsądkiem i potrzebami mieszkańców, a nie inwestorów. Aby ułatwić Radnym zwrócenie uwagi na skandaliczną propozycję i ignorancję prezydenta, zachęcamy do kontaktu mailowego z Radnymi. Szczególnie polecamy kontakt z Radnymi, którzy wybrani zostali z okręgu obejmującego procedowany plan oraz z okręgu sąsiadującego. To właśnie oni są bezpośrednio odpowiedzialni za rozwój tej okolicy.

Pokażmy urzędnikom, radnym, że nie zgadzamy się, aby decydować o naszej okolicy bez uwzględnienia naszych potrzeb i naszego dobra. Potrzebna mobilizacja! Presja społeczna ma sens! 

Osiedle Podwawelskie może tak w przyszłości wyglądać:

UWAGA: DO 15 CZERWCA JEST TERMIN SKŁADANIA UWAG!!!

Więcej na ten temat

3 komentarze

zix 20 maja 2021 - 22 h 35 min

Z tym pasem zieleni w okolicy Słomianej 27 to bym się nie łudził, że to nieznaczna zmiana, ponieważ z planu widać, że w pasie działek pomiędzy Kapelanką, a Słomiana powstanie usługówka, a działkę parkingiem koło Słomianej 27 przejmie miasto i wybuduje parking naziemny do obsługi infrastruktury naziemnej, Po to ten pas zieleni, jak wejdą na całego z wycinką drzew na istniejącym parkingu, to będą mieli argument, że przecież został pas zieleni.

Sztucznie podtrzymywana od lat w jako droga główna (co z racji większego ruchu w kierunku Rozdroże jest bezsensowne) końcówka ul. Słomianej skręcająca koło bloku Słomiana 25 w stronę „ogrodnika” ma to na celu wskazanie działki z parkingiem jako przylegającej do gminnej drogi głównej i ułatwienie jej przejecie. Więc jeśli ktokolwiek z mieszkańców myśli, że ten parking, albo ten w okolicy przyszłego hotelu koło kościoła będzie dalej osiedlowy to jest w błędzie, będą grube wywłaszczenia, a co w przyszłości będzie się działo w kierunku Wilgi i niby parku, który ma powstać to najlepiej spojrzeć sobie na procedure zabudowy terenów wokół Zakrzówka i jak to się zakończyło.

Co do właścicielki praw do ziemi „ogrodnika” to świete jej prawo do własności i sprzedaż terenu deweloperowi jest jej sensownym podejściem biznesowym. Jej pretensjeo to, że jej dziadka wywłaszczono…OK, ale dziadek dostał kasę za to wywłaszczenie i dobrze wie, że może iśc do sądu walczyć o swoje, ale wiązałoby się to ze zwrotem odszkodowania przeliczonym na dzisiejsze wartości i opłata od wzrostu infrastuktury z działek rolnych na wysokomieszkaniową. Nierealne miliony do rozliczeń. Problem tkwi w tym, że w sprytny sposób deweloper, który już czeka na te tereny publicznymi finansami postanowił sobie je przygotowaz pod inwestycje, z której wyciagnie grube miliony.

Wiec skoro nie ma z obu stron zgody na wykup terenu od włascicieli bo nie odpowiada np. proponowana cena to może przyjąc nastepujące rozwiązanie: miasto w najbliższych 5 latach buduje odpowiednią infrastrukturę drogową i kanalizacyjną i w bieżącym planie zaklepie miejsce pod usługówkę, bo na tym realnie tu i teraz zarobi. Od podniesionego standardu infrastruktury daje domiar dla spółdzielni i „ogrodnika” (bo tak to się prosze państwa rozlicza jak np.: gmina wybuduje komuś pod domem nowa drogę). W kolejnym planie wyraża zgode na wysoką zabudowe na tamtym terenie zamknietego osiedla (bo niby czemu ma tu funkcjjonować druga prywatna Avia, korzystająca z socjalu na osiedlu spółdzielczym, do którego nic nie dokłada).

A jeśli taka postać rzeczy nie pasuje to proponuje ujawnić dewelopera, który zapewne już siedzi na umowie przedwstępnej kupna terenu i przekazanie mu przez miasto wstępnych ustaleń co i jak musi zrobić i opłacić z własnej kieszeni, żeby mogła tu ruszyć wysoka zabudowa. Inaczej wyjdzie, że każdy kto kupi pole w Krakowie może oczekiwać, że miasto zrobi mu pełne przyłączenie drogi, mediów itp. żeby mógł sie łaskawie pobudować, a potem sprzedać nieruchomość z niebotycznym zyskiem.

Odpowiedz
Mateusz Czapla 29 maja 2021 - 13 h 53 min

Uwagi
do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Osiedle Podwawelskie” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją.
W związku z ogłoszeniem i obwieszczeniem Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 23 kwietnia 2021 r. o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Osiedle Podwawelskie” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i niezbędną dokumentacją i zgodnie z art. 18 ust. 1-3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 54 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko zgłaszam uwagi do wyłożonego w dn.
4 maja 2021r. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Osiedle Podwawelskie”.

1. Projekt treści planu Rozdział II § 7.1
Wnoszę o wykreślenie zapisu o dopuszczeniu możliwości lokalizacji budynków w odległości 1,5 m od granicy działki sąsiedniej działki budowlanej lub bezpośrednio przy tej granicy w terenach MW/U.4 i U.3. Takie dopuszczenie lokalizacji budynków doprowadzi do zmniejszenia ilości powierzchni biologicznie czynnej bezpośrednio przy ciągach pieszych (chodnikach) wzdłuż budynkach co doprowadzi do podwyższenia średniej temperatury osiedla w porze letniej.
2. Projekt treści planu Rozdział II § 7.1 ust. 4 pkt 5
Wnoszę o zmianę treści punktu na zapis „zakaz lokalizacji klimatyzatorów na elewacjach budynków”
Zakaz lokalizacji klimatyzatorów powinien dotyczyć wszystkich elewacji budynku, mając na względzie kształtowanie ładu przestrzennego osiedla, wszystkie elewacje budynków powinny być eksponowane przez ich formę architektoniczną a nie tylko elewacja frontowa. Montaż urządzeń technicznych na elewacjach bocznych oraz tylnej budynków będzie miało negatywny wpływ na działki sąsiednie znajdujące się od strony tych elewacji.
3. Projekt treści planu Rozdział II § 7.1 ust. 4 pkt 8
Wnoszę o zwiększenie nakazu zwiększenia powierzchni wertykalnych ogrodów na ścianach garaży i zespołów garażowych do min. 60% powierzchni elewacji. Zwiększenie ilości zieleni na ścianach budynków, które będą emitowały zwiększoną ilość zanieczyszczeń powietrza będzie miało pozytywny wpływ na jakość życia mieszkańców mieszkających w bliskim sąsiedztwie tego typu budynków.
4. Projekt treści planu Rozdział II § 7.1 ust. 6 pkt 1
Wnoszę o usunięcie zapisu dotyczącego lokalizacji stacji bazowych telefonii komórkowych w terenach oznaczonych symbolami U.3, U.4, U.9, U.10, U.12, U.14
z zastrzeżeniem pkt 2. Proponowane lokalizacje znajdują się w sąsiedztwie budynków zaliczonych do budynków zamieszkania wielorodzinnego średnich oraz wysokich. Oddziaływanie stacji bazowych na mieszkańców zamieszkujących na piętrach od 3 piętra wzwyż, będzie miało negatywny wpływ na ich warunki bytowe.
5. Projekt treści planu Rozdział II § 14 ust. 1 pkt 2 ppkt h
Wnoszę o usunięcie zapisu dotyczącego drogi KDD.8. Istniejący przyległy do obszaru KDD.8 osiedlowy parking zewnętrzny, spełnia wymogi dostępności drogowej do obszaru ZP.1 Proponowany odcinek drogi nie spełnia żadnych, racjonalnych wytycznych a stwarza możliwości ewentualnej rozbudowy infrastruktury drogowej na osiedlu Podwawelskim, na którą właściciele przyległych nieruchomości nie wyrażają zgodę.
Aktualnie istniejący dojazd do szkółki drzew i krzewów, stanowiący służebność, (wyremontowany wyłącznie ze środków SM Podwawelska) w zupełności wystarcza dla potrzeb obsługi ponad 4-hektarowego zagospodarowanego i użytkowanego przez właściciela gospodarstwa rolnego.
6. Projekt treści planu Rozdział II § 14 ust. 1 pkt 3 ppkt k
Wnoszę o usunięcie zapisu dotyczącego drogi KDD.8.
7. Projekt treści planu Rozdział II § 14 ust. 4 pkt 4
Wnoszę o wprowadzenie zakazu lokalizacji zjazdu z drogi publicznej oznaczonej w planie jako KDD.6 na obszar KU.7. Obszar KU.7 powinien być obsługiwany wyłącznie od południa za pomocą drogi KDD.4. Taki zapis pozwoli na ograniczenie ruchu samochodowego w pobliżu szkoły podstawowej (U.13), parafii (U.14) oraz obszarów zamieszkania wielorodzinnego (MW.22)
8. Projekt treści planu Rozdział II § 14 ust. 6 pkt 1
Wnoszę o zwiększenie wskaźników miejsc postojowych:
b) budynki w zabudowie wielorodzinnej – 1,5 miejsca na 1 mieszkanie
c) hotele – 20 miejsc na 100 pokoi
Zwiększenie ilości miejsc postojowych dla tych terenów pozwoli ograniczyć intensywność dla tych obszarów co będzie miało pozytywny wpływ na warunki bytowe
mieszkańców zamieszkujących istniejące budynki osiedla.
9. Projekt treści planu Rozdział II § 14 ust. 6 pkt 4
Wnoszę o wprowadzenie zwiększenie wskaźników stanowisk postojowych dla rowerów:
a) budynki w zabudowie wielorodzinnej – 1 miejsce na 1 mieszkanie
b) budynki administracji publicznej – 15 miejsc na 1000m2 powierzchni użytkowej
d) obiekty handlu: obiekty 2000m2 pow. Sprzedaży i niżej – 20 miejsc na 1000m2 powierzchni sprzedaży
f) budynki innych usług – 15 miejsc na 50 zatrudnionych
10. Projekt treści planu Rozdział III § 18 ust. 5 pkt 15
Wnoszę o wykreślenie zapisu dotyczącego tego obszaru z treści planu.
11. Projekt treści planu Rozdział III § 18 ust. 5 pkt 16
Wnoszę o wykreślenie zapisu dotyczącego tego obszaru z treści planu.
12. Projekt treści planu Rozdział III § 20 ust. 5 pkt 1
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego do 55%
13. Projekt treści planu Rozdział III § 20 ust. 5 pkt 2
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego do 55%
14. Projekt treści planu Rozdział III § 20 ust. 5 pkt 3
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego do 55%
15. Projekt treści planu Rozdział III § 21 ust. 2 pkt 1
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla zabudowy usługowej do 50%

16. Projekt treści planu Rozdział III § 21 ust. 2 pkt 3
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla zabudowy usługowej do 50%
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej na 12 m
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy usługowej na 9 m
Wnoszę o zmianę wskaźnika intensywności zabudowy na 0,4 – 1,0
17. Projekt treści planu Rozdział III § 21 ust. 2 pkt 4
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla zabudowy usługowej do 50%
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej na 12 m
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy usługowej na 9 m
Wnoszę o zmianę wskaźnika intensywności zabudowy na 0,4 – 1,0
18. Projekt treści planu Rozdział III § 22 ust. 2 pkt 3
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla zabudowy usługowej do 50%
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy na 7 m.
19. Projekt treści planu Rozdział III § 23 ust. 2 pkt 2
Wnoszę o zmianę treści zapisu na treść „Nakaz realizacji elewacji pełnej od strony osiedla, obszaru MW.2”
20. Projekt treści planu Rozdział III § 23 ust. 3 pkt 2
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla zabudowy usługowej do 50%
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego dla pozostałej zabudowy do 50%
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy na 7 m.
21. Projekt treści planu Rozdział III § 30 ust. 3
Wnoszę o wykreślenie tego zapisu.
22. Projekt treści planu Rozdział III § 30 ust. 5 pkt 2
Wnoszę o zmianę treści zapisu na treść „realizacji elewacji pełnej od strony osiedla, obszaru MW.2”
23. Projekt treści planu Rozdział III § 30 ust. 6 pkt 7
Wnoszę o zwiększenie minimalnego wskaźnika terenu biologicznie czynnego do 30%
Wnoszę o zmianę maksymalnej wysokości zabudowy na 9 m
24. Projekt rysunku planu – obszar MW.15
Wnoszę o zmianę przeznaczenia terenu MW.15 na obszar ZP.1.
Lokalizowanie w tym miejscu kolejnej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej nie jest uzasadnione żadnym racjonalnym argumentem.
W przypadku odmowy przyjęcia powyższego wniosku składam wniosek o zmianę jak poniżej:
Zmniejszenie zakresu obszaru MW.15 o 75% od strony północnej obszaru
-minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego 65 %
-wskaźnik intensywności zabudowy: 0,7- 1,0
-maksymalna wysokość zabudowy : 9 m
Dodatkowo dla tego obszaru wnoszę o zapisy o zakazie sytuowania na dachu planowanych budynków infrastruktury technicznej mogącej poprzez drgania czy hałas stwarzać uciążliwość na obszarów sąsiednich oraz zapis nakazu kształtowania elewacji budynków w formie zieleni na ścianach lub wertykalnych ogrodów
o powierzchni minimum 40% elewacji. Projekt Prezydenta Miasta Krakowa w tym zakresie pogarsza warunki mieszkańców osiedla porównując II wyłożenie z III wyłożeniem planu. Wszelkie konsultacje w tym zakresu wydają się nie mieć sensu, jeżeli przy każdym, kolejnym wyłożeniu zwiększa się ilość zabudowy.
25. Projekt rysunku planu – obszar MW.16
Wnoszę o zmianę przeznaczenia terenu MW.16 na obszar ZPz.12.
Lokalizacja zabudowy o wysokości 12m w pobliżu istniejącej zabudowy MNi.1 oraz MW.9 znacznie pogorszy warunki nasłonecznienia oraz przesłaniania istniejącej zabudowy. Istniejące obszary w sąsiedztwie proponowanej zabudowy stracą swoją dotychczasową wartość rynkową.
Proszę o przywrócenie zagospodarowania terenu do propozycji z II wyłożenia planu zagospodarowania terenu.
26. Projekt rysunku planu – obszar KU.1
Wnoszę o zmianę przeznaczenia południowej części terenu KU.1 na obszar ZPz.13 oraz wprowadzenie od strony osiedla na całej długości obszaru KU.1 strefy zieleni osiedlowej.
27. Projekt rysunku planu – obszar KU.7
Wnoszę o zmianę przeznaczenia zachodniej części terenu KU.7 (w bliskim sąsiedztwie KDD.6) na obszar ZP – zieleni parkowej lub ZPz – zieleni urządzonej. Od południowej strony osiedla proponowana jest duża intensywność zabudowy, wprowadzenie obszarów zieleni znacznie poprawi jakość życia mieszkańców, dodatkowo wnoszę o wprowadzenie strefy zieleni osiedlowej na styku obszarów KU.7 oraz KDD.6 uniemożliwiającej
realizację zjazdu z obszaru KU.7 na KDD.6.
Obszar ten znajduje się w bezpośredniej bliskości boiska sportowego Szkoły Podstawowej nr 25 oraz placu zabaw dla małych dzieci. Wybudowanie w tym miejscu wielostanowiskowego parkingu spowoduje drastyczny wzrost zanieczyszczenia spalinami zwłaszcza, że teren osiedla jest w tym punkcie najniższy i stanowi „nieckę” już teraz trudną do przewietrzenia.
28. Projekt rysunku planu – obszar MW/MNi1
Wnoszę o przywrócenie propozycji z II wyłożenia planu, czyli wprowadzenie obszaru ZP.3 od strony zachodniej obszaru
29. Projekt rysunku planu – obszar MW/MNi2
Wnoszę o zmianę przeznaczenia północnej części terenu MW/MNi2 na obszar ZP – zieleni parkowej lub ZPz – zieleni urządzonej.
30. Projekt rysunku planu – obszar KDD.3
Wnoszę o zmianę przeznaczenia północnej części terenu KDD.3 na obszar ZP – zieleni parkowej lub ZPz – zieleni urządzonej.
31. Projekt rysunku planu – obszar KDD.4
Wnoszę o skrócenie drogi KDD.4 do obszaru KU.7. Przedłużanie KDD.4 aż do MW.9 nie posiada żadnych racjonalnych argumentów.
32. Projekt rysunku planu – obszar KDD.8
Wnoszę o zmianę przeznaczenia obszaru KDD.8 na obszar MW.14 z całym oznaczeniem tego obszaru jako zieleń osiedlowa.
33. Projekt rysunku planu – obszar U.2
Wnoszę o wprowadzenie na obszarze U.2 poza nieprzekraczalnymi liniami zabudowy strefy zieleni osiedlowej.
34. Projekt rysunku planu – obszar U.3
Wnoszę o wprowadzenie na obszarze U.3 poza nieprzekraczalnymi liniami zabudowy strefy zieleni osiedlowej.
35. Projekt rysunku planu – obszar U.5
Wnoszę o wprowadzenie na obszarze U.5 poza nieprzekraczalnymi liniami zabudowy strefy zieleni osiedlowej.

Odpowiedz
Mobilny punkt składania uwag do MPZP Osiedle Podwawelskie - Akcja Ratunkowa dla Krakowa 7 czerwca 2021 - 21 h 50 min

[…] Uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru “Osiedle Podwawels… […]

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz