Strona główna Trasa Pychowicka Wypełnij formularz konsultacyjny w sprawie Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej

Wypełnij formularz konsultacyjny w sprawie Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Zakończyliśmy cykl konsultacji społecznych ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Teraz czas na Twój ruch – wyślij formularz konsultacyjny, to ostatni moment!

 
W ubiegłą środę (23.11) pod magistratem, wraz z wieloma środowiskami krakowskich działaczek i działaczy, zakończyliśmy proces konsultacji dwóch miejskich autostrad. Była to nietypowa konferencja prasowa z manifestem artystycznym „Płuca Krakowa”, za który odpowiadają Studenci Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pod przewodnictwem niezastąpionej Cecylii Malik.
 
Nasze najważniejsze postulaty:
  • Bezwzględne odrzucenie zaprezentowanych do tej pory koncepcji.
  • Nadanie priorytetu dla komunikacji zbiorowej podczas projektowania, w tym rozważenie koncepcji tzw. 3 obwodnicy tramwajowej.
  • Powołanie interdyscyplinarnego zespołu, który dokona niezbędnych analiz pod każdym kątem, nie tylko drogowym.
  • Dostosowanie projektu transportowego na osi północ południe do wyzwań stojących przed Krakowem oraz do oficjalnych miejskich polityk.
  • Ochrona unikatowego lasu łęgowego nad Wisłą.
  • Pełna transparentność procesu i likwidacja spółki Trasa Łagiewnicka SA wraz z przekazaniem jej kompetencji do Zarządu Inwestycji Miejskich.

Co możesz zrobić w sprawie?

Tylko do piątku wyślij formularz na adres:
 
Wystarczy, że uzupełnisz swoje dane i podpiszesz się na końcu dokumentu imieniem i nazwiskiem. Nie musisz drukować, ani skanować formularza.
 
Możesz skorzystać z gotowej propozycji, którą przygotowaliśmy lub dowolnie ją edytować. Nasza propozycja została stworzona w oparciu o wnioski z konsultacji – byliśmy na wszystkich spotkaniach oraz na podstawie rozmów z naukowcami i ekspertami.
 
FORMULARZ TRASA PYCHOWICKA – [pobierz]
 
FORMULARZ TRASA ZWIERZYNIECKA – [pobierz]
 

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz