Strona główna Kobierzyńska Więcej betonu na Ruczaju – prezydent odrzuca kilkaset uwag mieszkańców

Więcej betonu na Ruczaju – prezydent odrzuca kilkaset uwag mieszkańców

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Prezydent Jacek Majchrowski odrzucił kilkaset uwag mieszkańców i organizacji społecznych do procedowanego planu miejscowego dla rejonu “Kobierzyńska”. Uwzględnił za to uwagi inwestorów i deweloperów zwiększające wskaźnik intensywności zabudowy. Kompletne zignorowanie postulatów mieszkańców oznacza więcej betonu na Ruczaju i jeszcze mniej terenów zielonych.

Sprawę nagłośnił okoliczny mieszkaniec uruchamiając dedykowaną STRONĘ. Wykazał on, że miasto jest niekonsekwentne w działaniach, ignoruje swoje własne dokumenty wskazujące m.in., że tereny są cenne przyrodniczo oraz posiadają niekorzystne warunki zabudowy, która zaburzając retencję wody może prowadzić do podtopień. Zieleń ma zostać ograniczona do skromnych 5% powierzchni planu. Jednocześnie zabudowa dopuszczalna jest na niemal 95%.

Teren objęty planem

Duża mobilizacja mieszkańców skutkowała złożeniem ponad tysiąca uwag do planu. Podpisy zbierali sami mieszkańcy, a ARDK zorganizowała stacjonarny punkt składania uwag. Celem składania uwag było zwiększenie udziału powierzchni terenów zielonych i ograniczenie intensywności zabudowy. Miasto się musi rozwijać – to oczywiste. Natomiast rozwój w stosunku 95% zabudowy do 5% terenów zielonych jest absurdalny.

Niestety, prezydent Jacek Majchrowski Zarządzeniem Nr 1940/2020 z dnia 12 sierpnia 2020 r. odrzucił wszystkie kluczowe postulaty mieszkańców. Co ciekawe, przychylił się do postulatów inwestorów i deweloperów o zwiększenie wskaźników intensywności zabudowy, czyli stosunku powierzchni całkowitej budynków do powierzchni działki. 

Stan aktualny - fot. zielonakobierzynska.pl

Napisz do Radnych!

Co dalej? Na propozycję planu muszą zgodzić się Radni Miasta Krakowa. Chcemy wierzyć, że przynajmniej oni kierować będą się zdrowym rozsądkiem i potrzebami mieszkańców, a nie inwestorów. Aby ułatwić Radnym zwrócenie uwagi na skandaliczną propozycję i ignorancję prezydenta, zachęcamy do kontaktu mailowego z Radnymi. Szczególnie polecamy kontakt z Radnymi, którzy wybrani zostali z okręgu obejmującego procedowany plan oraz z okręgu sąsiadującego. To właśnie oni są bezpośrednio odpowiedzialni za rozwój tej okolicy.

Są to Państwo: Jerzy Zięty, Marek Sobieraj, Iwona Chamielec, Rafał Komarewicz, Andrzej Hawranek, Łukasz Gibała, Krzysztof Sułowski, Józef Jałocha, Adam Migdał, Michał Starobrat oraz Jan Pietras.

Kontakt email gotowy do skopiowania:

jerzy.ziety@rmk.krakow.pl
;
marek.sobieraj@rmk.krakow.pl;
iwona.chamielec@rmk.krakow.pl;
rafal.komarewicz@rmk.krakow.pl;
andrzej.hawranek@rmk.krakow.pl;
lukasz.gibala@rmk.krakow.pl;
krzysztof.sulowski@rmk.krakow.pl;
jozef.jalocha@rmk.krakow.pl;
adam.migdal@rmk.krakow.pl;
michal.starobrat@rmk.krakow.pl;
jan.pietras@rmk.krakow.pl

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz