Strona główna Kobierzyńska Stacjonarny punkt składania uwag MPZP „Kobierzyńska” – 27.07 PONIEDZIAŁEK 15:30-20:00

Stacjonarny punkt składania uwag MPZP „Kobierzyńska” – 27.07 PONIEDZIAŁEK 15:30-20:00

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

To już ostatni dzwonek na złożenie uwag do propozycji urzędników ws. MPZP „Kobierzyńska”. W najbliższy poniedziałek 27 lipca w godzinach 15:30-20:00 uruchomimy stacjonarny punkt składania uwag do planu. Punkt będzie zlokalizowany przy ul. Obozowej (odcinek od Zdunów, patrz mapka poniżej). Adres do nawigacji: ZDUNÓW 22C. Będziemy mieli dla Was wydrukowane 5 wersji uwag, które wystarczy podpisać, a my złożymy je zbiorczo do urzędu. Jeżeli chcesz złożyć własne uwagi, również je przyjmiemy i dostarczymy za Ciebie do urzędu.

Betonowa propozycja miasta

Sprawa planu miejscowego dla tego rejonu była przez nas szeroko opisywana TUTAJ: „Czy zielony Ruczaj zniknie pod tonami betonu?”.
Miejscy planiści proponują, aby teren przeznaczyć w 95% pod zabudowę, głównie wielorodzinną – bloki, a w 5% pozostawić zielonym.
Propozycja niemająca absolutnie nic wspólnego ze zrównoważonym rozwojem miasta jest również sprzeczna z szeregiem oficjalnych miejskich dokumentów. Te wskazują, że tereny przeznaczone w planie pod zabudowę są terenami cennymi przyrodniczo. Oprócz tego dokumenty mówią, że część z terenów nie ma korzystnych warunków do zabudowy, która prawdopodobnie zaburzy retencję wody, co będzie skutkowało podtopieniami.

Spokojna okolica została agresywnie zabudowana m.in. Trasą Łagiewnicką. W planach jest inna kluczowa droga: 8 Pułku Ułanów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Wydział Planowania Przestrzennego, obecnie na obszarze objętym projektem planu zieleń nieurządzona zajmuje 21,24 ha, a zieleń urządzona (objęta istniejącymi planami) zajmuje 1,49 ha. Według projektu obszar zieleni nieurządzonej ma zostać zredukowany do zera, a wszystkie obszary zieleni łącznie mają zajmować 4,48 ha. Oznacza to spadek odsetka terenów zielonych na terenie objętym projektem z 29,11% do 5,73%.

Duża mobilizacja mieszkanców

Zaniepokojeni mieszkańcy uruchomili specjalną stronę internetową WWW.ZIELONAKOBIERZYNSKA.PL, na której opisali sprawę oraz zamieścili kilka wersji uwag do samodzielnego wydruku i złożenia. Na stronie znajdują się również szczegółowe instrukcje o sposobach złożenia uwag. Duża liczba składanych uwag jest kluczowa dla dalszych losów tych terenów. Uwagi można składać również przez internet systemem ePUAP. 

Dla mieszkańców, którzy chcą się włączyć w naszą akcję, uruchomimy stacjonarny punkt składania podpisów. Będzie on zlokalizowany przy ul. Obozowej, na odcinku dochodzącym do ul. Zdunów. Spotkacie nas od 15:30 do 20:00. W nawigacji należy wpisać ul. Zdunów 22C. 

Więcej na ten temat

1 Komentarz

Więcej betonu na Ruczaju - prezydent odrzuca kilkaset uwag mieszkańców - Akcja Ratunkowa dla Krakowa 17 sierpnia 2020 - 7 h 03 min

[…] złożeniem ponad tysiąca uwag do planu. Podpisy zbierali sami mieszkańcy, a ARDK zorganizowała stacjonarny punkt składania uwag. Celem składania uwag było zwiększenie udziału powierzchni terenów zielonych i ograniczenie […]

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz