Strona główna Starowiślna Zielona i rowerowa Starowiślna? Konsultacje społeczne

Zielona i rowerowa Starowiślna? Konsultacje społeczne

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
Zielona i rowerowa Starowiślna. Konsultacje społeczne.

Dobrze zaprojektowana i szeroko dostępna zieleń razem z przemyślaną infrastrukturą rowerową to jedne z podstawowych założeń przyjaznego miasta. Miasta gotowego na walkę z postępującymi zmianami klimatycznymi. Czy ulica Starowiślna ma szanse na zieloną transformację? Ruszają konsultacje społeczne!

Do końca kwietnia Prezydent Krakowa prowadzi konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Starowiślnej. Zaprezentowano trzy warianty. Tylko jeden proponuje wprowadzenie nasadzeń drzew.

Biorąc pod uwagę ten fakt, rekomendujemy oddanie głosu na opcję „Starowiślna W1”. Zmiana zaczyna się od Ciebie! Poświęć 2 minuty na wypełnienie ankiety online dostępnej pod LINKIEM i zasadź z nami drzewa na Starowiślnej.

Analizując proponowane warianty należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Są to:
– wydzielenie torowiska,
– wydzielenie pasów ruchu dla samochodów wraz kierunkiem jazdy,
– miejsca parkingowe,
– szerokość chodników po obu stronach,
– zieleń.

ulica Starowiślna wersja W1

Rekomendowana wersja – W1 

Pozostałe wizualizacje dostępne są w ankiecie przygotowanej przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Uważamy, że konsultacje prowadzone za pomocą grafik nie są transparentne. Możliwości szerokiej analizy wariantów przez nas, mieszkańców jedynie na podstawie takich materiałów są ograniczone. Z tego powodu wystosowaliśmy pismo i apel w sprawie szerszego omówienia wariantów przebudowy. Pismo dostępne jest TUTAJ .

W odpowiedzi na zgłaszane postulaty urzędnicy przygotowali warsztaty planowania partycypacyjnego. To druga, po ankiecie, możliwość na wzięcie udziału w konsultacjach. Na warsztaty zapisać można się wypełniając formularz.

Jeżeli będzie to konieczne prosimy o wydłużenie terminu konsultacji

Zostaw swój komentarz