Strona główna Park Bednarskiego Park Bednarskiego do „rewitalizacji”. Pikieta pod magistratem [GALERIA]

Park Bednarskiego do „rewitalizacji”. Pikieta pod magistratem [GALERIA]

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

W poniedziałek 25 października złożyliśmy na ręce prezydenta Jacka Majchrowskiego podpisaną przez ponad 2000 mieszkańców petycję w sprawie ograniczenia tzw. „rewitalizacji” parku Bednarskiego. Przywitało nas 12 policjantów uzbrojonych m. in. w paralizatory.

To pokazuje, jak traktuje się w naszym mieście i państwie społeczników. Pod UMK przyszli mieszkańcy w każdym wieku, rodzice z dziećmi, studenci, młodsi i starsi – poświęcając swój wolny czas na sprawy ważne dla nas wszystkich. Dziękujemy Wam za obecność, zjawiliście się niezwykle tłumnie i jak dobrze przygotowani.

fot. Asia Ubraniec

Kompletna bezczynność ZZM

W petycji zawarliśmy prośbę o przeprowadzenie zwykłego remontu parku: alejek, oświetlenia, posadzenia nowych drzew, zbudowania WC i postawiania nowych koszy na śmieci i ławek. To będzie kosztowało ułamek tej ogromnej kwoty, którą dziś chce wyasygnować miasto na bezsensowny, niszczący naturalne piękno i dzikość parku projekt, czyli 18 mln zł.

Dzisiejsze wydarzenie jest efektem kompletnej bezczynności ZZM, który od kilku miesięcy nie potrafi (nie chce?) uzgodnić okrojonego zakresu projektu. Przypomnijmy: podpisana przez ZZM umowa przewiduje remont w pełnym, oprotestowanym zakresie. Nie aneksowano jej, nie wprowadzono postulowanych zmian.

fot. Asia Urbaniec

Prezydent niedostępny

Niestety nie zostaliśmy przyjęci nawet w kancelarii prezydenta, a wysłana do nas asystentka nie zabrała ze sobą pieczątki i już do nas z nią nie wróciła. Po 25 minutach oczekiwania, zdecydowaliśmy się złożyć petycje na dzienniku podawczym. Do okienka eskortowali nas dwaj policjanci! Poczuliśmy się nie jak mieszkańcy, a złoczyńcy!

Nie ustajemy w walce o park Bednarskiego, mamy nadzieję, że jego kłopoty się skończą, a prezydent wysłucha głosów mieszkańców. O wszystkim informujemy na bieżąco na naszym wydarzeniu: Mamy oko na park Bednarskiego!

Nie oddamy parku Bednarskiego betonowi i barierkozie! TAK dla remontu, NIE dla niszczenia podgórskiego skarbu.

Zdjęcia autorstwa Asi Urbaniec

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz