Strona główna Park Bednarskiego Zabetonowana łąka w ramach „rewitalizacji” Bednarskiego [GALERIA]

Zabetonowana łąka w ramach „rewitalizacji” Bednarskiego [GALERIA]

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Na nic zdały się maile nasze i mieszkańców Podgórza. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie postanowił zabetonować historyczny plac Sokoli w parku Bednarskiego. Dziś miejsce letnich pikników, a zimą jazdy na sankach. Na dole artykułu znajdziesz obszerną galerię z postępu prac.

Przez środek terenu zielonego poprowadzono dwie zupełnie nowe alejki, które połączą środkową aleję z remontowaną gloriettą. Dyrektorzy ZZM pozostali głusi na nasze argumenty, że glorietta i tak będzie połączona trzecią nową ścieżką z alejką główną, więc nie ma sensu niszczyć pięknej przestrzeni w samym środku parku. Jak urzędnicy tłumaczyli zalewanie betonem piknikowej polany?

Mamy uzgodnienia i co nam zrobicie?

Otóż tłumaczyli to… posiadaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień. A wystarczyła jedna decyzja dyrekcji o ograniczeniu tego elementu inwestycji. Pod koniec marca alarmowaliśmy, że część alejek w parku będzie w całości z kostki brukowej, co jest rozwiązaniem utrudniającym poruszanie się wielu osobom. Tu argumentacja ZZM była identyczna – mają wszelkie pozwolenia i uzgodnienia.

Jednocześnie ZZM na swojej stronie obiecywał prowadzić dziennik z budowy i informować na bieżąco o postępach prac. Ostatnia galeria zdjęć na stronie Zarządu podchodzi ze stycznia, a ostatni wpis informujący o przebiegu prac dotyczy marca. Z tego powodu zapraszamy do galerii zdjęć z pozostałych części Parku, gdzie widać aktualny przebieg robót.

Na koniec pozostaje nam zapytać dyrektorów ZZM: po co tyle betonu? Czy nie można jak dotąd chodzić po trawie? Zatracać się w krakowskiej zieleni jest coraz trudniej.

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz