Strona główna Park Bednarskiego Obywatelska okupacja Bednarskiego [RELACJA]

Obywatelska okupacja Bednarskiego [RELACJA]

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Kochamy park Bednarskiego. W czasie obywatelskiej okupacji, spędziliśmy w nim, my mieszkańcy, 2 dni, nocowaliśmy pod wiekowymi drzewami, zachwycaliśmy się świetlikami, zachodem i wschodem słońca i słuchaliśmy bicia jego zielonego serca.

To był jeden z najpiękniejszych, solidarnych zrywów obywatelskich, w historii Krakowa i ruchów społecznych na świecie. Czujemy jeszcze mocniej, że musimy go ochronić przed „rewitalizacją” zaplanowaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Wiemy już, że możemy na Was liczyć, było Was tysiące.

Czas na podziękowania. Dziękujemy setkom zaangażowanych w organizację mieszkańcom, tysiącom uczestników i wyjątkowej grupie artystów i animatorów zabaw, którzy bezinteresownie stworzyli dwudniowy program wydarzenia.

W szczególności dziękujemy:
Panu Marcinowi z Fundacja MATIO za kawę, herbatę i ogromne serce, za pyszne jedzenie: Massolit Books & Cafe, Hummus Amamamusi, Emalia Zabłocie, Piekarnia Starowicz, pizzeria Chili-Chili, Parkowa Kraków Food & Chill Out, Handelek, Pochlebstwo, Rudi Rydz żywność lokalna, targ pietruszkowy. 

Za wkład w fantastyczny program dla dużych i małych: Pani Fiszka, Żywe Muzeum Obwarzanka, GeoFenix Adventure&Sustainability, Gabrysia Stachoń, Dominika Zapotoczna, Capoeira UNICAR Kraków, Arek i homokomando, Andrzej za slackline, NowUs gry narodów świata, Sylwia Lasota za warsztaty lalek, 𝕋𝕒 𝔻𝕠𝕣𝕠𝕥𝕜𝕒 – 𝖠𝗇𝗂𝗆𝖺𝖼𝗃𝖺 𝗓𝖺𝖻𝖺𝗐 𝖽𝗅𝖺 𝖽𝗓𝗂𝖾𝖼𝗂, Ula Szkwarek, Piotr Kowalski, Stowarzyszenie Zacięcie, dr Kazimierz Walasz, Iwona karcz i Jakub Zielina, Klaudia Kukla, Mateo Moczulski, Pani od muzyki, Łukasz Laxy Krakowski Chór Rewolucyjny, ŻyWa Pracownia, Kasia Paterek, Komuczemu – Zofia Noworól, Agnieszka Korczyńska, Wrona i Kompany, Cecylia Malik, Katarzyna Krawczyk, Tomek Przetacznik i zespół.

 Za dokumentacje Artur Żyrkowski, Stan Baranski, Ewelina Kuczma, Zulka Bednarska. Grafikom: Marzena Noemi Domagala, Michał Jandura, Lucyna Ko i Łukasz Grodzicki. 

Wild Flower za tekst protest songu. Za transport i pomoc: Bartlomiej Suder i Piotr Dziurdzia. Za kosz kanapek: Mateusz Jaśko.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli na zrzutka.pl oraz absolutnie wszystkim, darczyńcom. Dzięki Wam wszystkim obywatelska okupacja Bednarskiego stała się wielkim świętem radości, admiracją przyrody i solidarnościowym piknikiem niezgody na niszczenie tego parku.

Specjalne podziękowania składamy praprawnukowi twórcy parku, Wojciechowi Tadeuszowi Bednarskiemu, któremu z całego serca dziękujemy za wsparcie i po prostu za bycie z nami, mieszkańcami. Oby park został wyremontowany, a nie zrewitalizowany!

Jeśli chcecie wyrazić swoje zdanie na temat planowanej rewitalizacji – tutaj znajdziecie petycję w wersji online:

Chcecie powspominać te wyjątkowe dwa dni? Zobaczcie kilka zdjęć – poniżej galeria z wyborem zdjęć Wojciecha Bednarskiego ora Zulki Bednarskiej – i nagrania z poszczególnych dni i wydarzeń:

Więcej na ten temat

1 Komentarz

125. urodziny parku Bednarskiego - plenerowa premiera filmu - poniedziałek 19.07 g. 19:00 - Akcja Ratunkowa dla Krakowa 17 lipca 2021 - 17 h 22 min

[…] zapasów!)– 19:45-20:00 – plenerowa premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego z Obywatelskiej Okupacji Bednarskiego+ […]

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz