Strona główna miasto Nasza petycja: ciągi piesze bez śniegu!

Nasza petycja: ciągi piesze bez śniegu!

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
Zimowe igrzyska w Krakowie? Niedługo po rozpoczęciu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich rozpoczął się – razem z pierwszym śniegiem – konkurs skoków w dal przez śniegowe błoto! Miasto zamieniło się w labirynt, niedostępny dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy rodziców z dziećmi w wózkach.
Przygotowaliśmy petycję, która wzywa Prezydenta Krakowa do następujących działań:
  1. Zapewnienie regularnego i prawidłowego odśnieżania wszystkich przejść dla pieszych, za które odpowiada miasto: jeśli jesteśmy w stanie następnego dnia po dużych opadach mieć czarne jezdnie, to dlaczego 3 dni później miasto nie zadbało o pieszych, ani tym bardziej o osoby ze specjalnymi potrzebami ruchowymi?
  2. Nakładanie mandatów na prywatnych właścicieli, którzy nie wywiązują się z obowiązku odśnieżania przejść dla pieszych. Powinni wywiązywać się sumiennie ze wszystkich obowiązków, które nakłada na nich prawo (np. art. 117 kodeksu wykroczeń), zwłaszcza, że odśnieżenie przejścia dla pieszych nie wymaga nadzwyczajnych środków technicznych czy organizacyjnych. Przypomnijmy, że właściciele nieruchomości w zeszłym roku byli zwolnieni z opłat za zajęcie pasa drogowego podczas odśnieżania i odladzania dachów.

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz