Strona główna miasto Miejska Agenda Parlamentarna 2023

Miejska Agenda Parlamentarna 2023

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
Sto propozycji dla lepszych miast zaprezentowaliśmy dzisiaj przed Sejmem! Miejska Agenda Parlamentarna to owoc wielomiesięcznej pracy szerokiej koalicji ruchów miejskich z całej Polski. Dlaczego to naszym zdaniem ważne? W miastach mieszka już 3 na 5 mieszkanek i mieszkańców naszego kraju. Wiele problemów i wyzwań dotyczy większości z naszych miast. Zdiagnozowaliśmy najbardziej palące problemy, które można rozwiązać tylko na poziomie centralnym.
Po konferencji wręczyliśmy raporty przedstawicielom komitetów wyborczych, którzy pojawili się na miejscu. Dziękujemy kilkudziesięciu organizacjom i niemal stu osobom, które uczestniczyły w pracach nad raportem!

MAP23’ to podzielony na sześć obszarów tematycznych dokument zawierający ponad 100 rekomendacji dotyczących zmian na szczeblu centralnym – od ogólnych kierunków i postulatów, po konkretne propozycje legislacyjne. To społeczny drogowskaz z tematyki miejskiej dla posłów i posłanek kolejnej kadencji Sejmu. Wypracowany w szerokim gronie organizacji społecznych, ruchów miejskich z m.in. Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Szczecina. W MAP 23’ znalazły się zagadnienia związane z zielono-błękitną infrastrukturą krytyczną, mieszkalnictwem, planowaniem przestrzennym, mobilnością, samorządem oraz po raz pierwszy w szerszej debacie publicznej – z tematyką hałasu, czyli smogu akustycznego.

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz