Strona główna Inwestycje Ulica Starowiślna – po latach wrócą drzewa. Więcej miejsca dla pieszych

Ulica Starowiślna – po latach wrócą drzewa. Więcej miejsca dla pieszych

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Dokładnie dwa lata po konsultacjach społecznych Zarząd Dróg ogłosił przetarg na dokumentację remontu staromiejskiej ulicy. Starowiślna przejdzie metamorfozę na odcinku od ul. Dietla-Most Powstańców Śląskich.

Dobrze zaprojektowana i szeroko dostępna zieleń razem z przemyślaną infrastrukturą rowerową to jedne z podstawowych założeń przyjaznego miasta. Miasta gotowego na walkę z postępującymi zmianami klimatycznymi. Czy ulica Starowiślna ma szanse na zieloną transformację? – pytaliśmy w kwietniu 2020 roku zachęcając do udziału w konsultacjach społecznych.

Starowiślna: jeden kierunek

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że realizowany będzie wariant W1, który Akcja rekomendowała podczas konsultacji. Dodatkowo, zgodnie z głosami, które się pojawiały, po jednej stronie znajdzie się droga dla rowerów. Odcinek będzie więc identycznym przedłużeniem już wyremontowanego fragmentu (Dietla-Poczta Główna).

Wariant W1 z 2020 roku bez wydzielonej drogi dla rowerów

Wygląda na to, że po kilkudziesięciu latach drzewa wrócą na ul. Starowiślną. Dziś szara, nieprzyjazna pieszym i rowerzystom ulica z opuszczonymi lokalami usługowymi ma szansę na nowe życie. Do realizacji jednak długa droga.

Będziemy naciskać na radnych i prezydenta, aby środki na ten remont znalazły się w przyszłorocznym budżecie.

Wariant ostateczny

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz