Strona główna Igrzyska Odwołajmy Igrzyska Europejskie teraz! Apel do Senatorów RP

Odwołajmy Igrzyska Europejskie teraz! Apel do Senatorów RP

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

W czwartek 3 marca 2022 roku wysłaliśmy apel do wszystkich Senatorów RP ws. organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 roku. Senatorowie będą głosowali nad specustawą już 9 marca.

W związku z tragiczną w skutkach agresją zbrojną na Ukrainę zwróciliśmy się w dniu dzisiejszym do Senatorów RP o odrzucenie ustawy ws. tej kontrowersyjnej i drogiej imprezy sportowej. Uważamy, że środki te należy przeznaczyć na pomoc i wsparcie humanitarne dla naszych Sąsiadów.

Osobne pisma skierowaliśmy także do premiera Morawieckiego i prezydenta Jacek Majchrowski, który w każdej chwili może wycofać Kraków z tej imprezy.

Już po wybuchu wojny w Ukrainie, w ubiegły czwartek 24 lutego, Sejm przyjął nowelizację specustawy ws. Igrzysk przeznaczając na ich organizację kwotę około miliarda złotych.

Na taki niezrozumiały ruch zdecydowali się wszyscy obecni w Sejmie posłowie PiS, jeden krakowski poseł PO (Bogusław Sonik, 118 posłów KO było przeciw), 8 posłów lewicy (23 przeciw), 24 posłów PSL, wszyscy posłowie Porozumienia, Kukiza oraz PPS. Co ciekawe związani z Krakowem posłowie i posłanki Platforma Obywatelska – Małopolska dziwnym trafem byli na głosowaniu… nieobecni. Mowa o: Paweł Kowal, Aleksander Miszalski, Jagna Marczułajtis-Walczak oraz Marek Sowa. Gdzie państwo byli podczas tak ważnego dla Krakowa głosowania?

Od początku uważamy, że taki wydatek na kontynuacje niechlubnej imprezy kojarzonej z dyktatorem Łukaszenką, który był poprzednim organizatorem igrzysk, nigdy nie powinien mieć miejsca. To stanowisko utrzymujemy tym bardziej wobec nowych, tragicznych okoliczności w jakich znalazły się Ukraina, Polska i Europa.

Senat zajmie się ustawą już 9 marca. Jeśli znasz Senatorów – koniecznie napisz do nich w tej sprawie. Presja ma sens!

Pełna treść apelu: https://bit.ly/igrzystka-senat

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz