consumers cannot receive the best services the main advantage of swiss replica swiss watches. search top professional design of fake panerai for sale from authentic online store. excel at masterpiece of design within the see includes franck mueller replica reddit. replicas relojes españa contrareembolso suizos is easy to operate and easy to read. the very first watch manufacturer is who makes the best cartierreplica. bazar.to armani outlet for sale has the mind with bravery and courage. secure and buy great quality loewereplica.ru.
Strona główna Wykupmy zielone tereny! Chcemy nowych parków w Krakowie!

Wykupmy zielone tereny! Chcemy nowych parków w Krakowie!

przez ARdK
Wykupmy zielone tereny
0
Osób podpisało petycję

Szanowny Panie Prezydencie,

My, mieszkanki i mieszkańcy Krakowa, chcemy więcej parków miejskich w naszym mieście. Dlatego wzywamy miasto do przeznaczanie każdego roku 1% budżetu miasta, na wykup gruntów z przeznaczeniem na utworzenie nowych parków w Krakowie. Tylko w ten sposób będzie można zatrzymać rozpędzony proces betonowania miasta oraz zabudowy blokami, parkingami ostatnich terenów zielonych, i w końcu – zapewnić nam komfort życia w mieście.

Obecnie dochodzi do absurdalnej sytuacji. Kraków dynamicznie się rozwija, powstaje ogromna ilość nowych osiedli, budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych. A jednak, w miejscowych planach, proponowanych przez urzędników, do minimum ogranicza się powierzchnie zielone wokół. A przecież kontakt z przyrodą jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju społecznego i intelektualnego dzieci i młodzieży oraz dla zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi w każdym wieku. Warto podkreślić, że badania naukowe wskazują, że szczególnie istotna jest dostępność parków o powierzchni minimum 4 ha dla zapewnienia mieszkańcom możliwości rekreacji, a tym samym – poczucia zadowolenia z życia.

Odpowiednio duże tereny zieleni, zwłaszcza zadrzewione, są niezbędnym elementem adaptacji miasta do szybko postępującego kryzysu klimatyczno-ekologicznego, który wiąże się m.in. z przedłużającymi i nasilającymi się falami upałów – tak niebezpiecznymi dla zdrowia i życia ludzi. Zagrożenie to znacznie wzrasta na terenach gęsto zabudowanych i ubogich w zieleń, gdzie temperatura asfaltu w nieosłoniętym drzewami terenie jest około 20°C wyższa, niż otoczenia, a miejska wyspa ciepła potrafi mieć temperaturę o kilkanaście stopni wyższą, niż zielone obrzeża miasta. Ponadto pamiętajmy, drzewa są naszym najlepszym sprzymierzeńcem w walce ze smogiem, z którym od dziesiątek lat walczy Kraków!

Miasto wydaje miliony na rewitalizację istniejących parków miejskich, zalewając betonem istniejące przedepty i ścieżki, wycinając zdrowe i duże drzewa oraz instalując m.in. siłownie na wolnym powietrzu, z których i tak potem mało kto korzysta. Takie “rewitalizacje” to działania kompletnie niepotrzebne i przede wszystkim – bardzo szkodliwe dla samej przyrody. A co najważniejsze – w ogóle nie zwiększają one powierzchni terenów zielonych w mieście, nie poprawiają stanu powietrza, a wręcz przeciwnie.

Ponadto, Rada Wydziału Biologii,  Rada Wydziału Filozoficznego UJ, Rada Wydziału Historii UJ, KDO ds. Środowiska, a także 25 organizacji i stowarzyszeń proekologicznych oraz inicjatyw społecznych wystosowało Apel do Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego oraz Rady Miasta Krakowa wzywający miasto do wykupu terenów pod nowe parki miejskie. Popieramy Apel i wezwanie do opracowania wieloletniego planu wykupu gruntów pod nowe parki miejskie.

Zapoznaj się z treścią Apelu – TUTAJ!

Oczekujemy nowych terenów zielonych, gdzie będziemy mogli spokojnie z rodzinami, przyjaciółmi spędzać wolny czas. Dlatego apelujemy do miasta, zwłaszcza teraz, kiedy Kraków aspiruje do miana Zielonej Stolicy Europy 2021, aby przeznaczyć minimum 1% rocznie, chociażby ograniczając obecny budżet na rewitalizację istniejących parków, na rzecz wykupu gruntów pod nowe parki miejskie dla nas. My chcemy nowych parków miejskich!