consumers cannot receive the best services the main advantage of swiss replica swiss watches. search top professional design of fake panerai for sale from authentic online store. excel at masterpiece of design within the see includes franck mueller replica reddit. replicas relojes españa contrareembolso suizos is easy to operate and easy to read. the very first watch manufacturer is who makes the best cartierreplica. bazar.to armani outlet for sale has the mind with bravery and courage. secure and buy great quality loewereplica.ru.
Strona główna Wierzby na bulwarze Inflanckim: NIE dla wycinki, TAK dla “drzew życia”!

Wierzby na bulwarze Inflanckim: NIE dla wycinki, TAK dla “drzew życia”!

przez ARdK
0
Osób podpisało petycję

Szanowny Pan Prezydent
Jacek Majchrowski
Urząd Miasta Krakowa

Szanowny Panie Prezydencie,

Wyjątkowe dwie wierzby na bulwarze Inflanckim w Krakowie czeka wycinka! 
Dwie wierzby i topola na bulwarze Inflanckim pomiędzy Mostem Grunwaldzkim a Skałką. Tak, te ikoniczne wręcz wierzby, które przetrwały burze i wichury, mają zostać wycięte. Obecny stan drzew to niestety lata zaniedbań, brak pielęgnacji i troski, co doprowadziło do wniosków o wycinkę. Uważam, że nadal można im pomóc np. podeprzeć, ogrodzić i zostawić jako “drzewa życia”.

Wycięcie tych drzew na zawsze zmieni widok bulwarów, do którego tak się przyzwyczailiśmy. Znikną ogromne drzewa dające nam cień, chłód i tlen. Nie będzie już pikników pod ich zielonym rozłożystym parasolem i pocałunków wśród konarów.

Chcę uratować wierzby, zachować je dla potomnych. Apeluję o ogrodzenie każdej z nich, tak, aby spacerowicze nie wdrapywali się na nie, oraz aby odłamujące się kawałki drzew nie zrobiły nikomu krzywdy i nadanie im statusu „drzewa życia”. Pokażmy w ten sposób, “jak wiele ‘życia’ jest w martwym drewnie, tajemniczego świata roślin, zwierząt i grzybów, związanych z rozkładającymi się kłodami, wykrotami, pniakami i konarami drzew.” Wszak “stara dziuplasta wierzba nie przynosi ujmy parkowi, a dla porastających ją porostów i zamieszkujących jej próchnowiska bezkręgowców stanowi bezpieczny ‘dom’.” Takie “Drzewo życia” mogłoby tez stanowić doskonałą lekcję biologii, ekologii czy przyrody dla dzieci i młodzieży.

Chcę, aby Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zachował te drzewa do całkowitego rozkładu, tym samym wprowadzając zupełnie nowe w Krakowie określenie – “drzewa życia” – i zapoczątkowując w ten sposób, na wzór Lasu Bielańskiego w Warszawie, erę szacunku dla sędziwych drzew i żywych lekcji przyrody.

Z poważaniem,Katarzyna Pilitowska 

0
Osób podpisało petycję