Strona główna miasto Podpisz uchwałę: TAK dla likwidacji drugiej magistrackiej TV! NIE dla podwyżek w MPK!

Podpisz uchwałę: TAK dla likwidacji drugiej magistrackiej TV! NIE dla podwyżek w MPK!

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
Podpisz się pod projektem uchwały, która trafi na obrady Rady Miasta Krakowa. Procedura trwa kilkanaście sekund, możliwa jest dla posiadaczy profilu zaufanego/ podpisu kwalifikowany / e-dowodu. Ważny podpis może złożyć osoba posiadająca czynne prawo wyborcze w Krakowie, czyli taka, która może głosować w wyborach w naszym mieście.
  • Nie zgadzamy się na przepalanie publicznych pieniędzy!
  • Nie zgadzamy się na podwyżki w komunikacji publicznej!
  • Nie zgadzamy się na ograniczanie sieci połączeń i linii transportu miejskiego!
  • Nie zgadzamy się na tworzenie kolejnych mediów miejskich!
  • Nie zgadzamy się na niszczenie krakowskiej kultury!
Kraków znajduje się w skrajnie trudnej sytuacji finansowej, mamy najwyższy spośród wszystkich miast wojewódzkich wzrost zadłużenia liczony w miliardach złotych. Za samą obsługę zadłużenia płacimy prawie 400 mln zł, najwięcej z miast wojewódzkich, więcej niż Warszawa. Prezydent Krakowa próbuje przeforsować podwyżki cen biletów, dziura budżetowa w komunikacji publicznej doprowadza już dziś do znacznego ograniczania częstotliwości kursów a nawet zawieszania linii autobusowych i tramwajowych – według zapowiedzi urzędu sytuacja z każdym miesiącem ma być coraz gorsza! Jednocześnie słyszymy o konieczności podwyżek w kolejnych sferach działalności samorządu.

W tym samym czasie w naszym mieście organizuje się “igrzyska” europejskie, dokonuje kosztownych, a zdecydowanie nie palących, inwestycji, zatrudnia kolejnych urzędników i tworzy dodatkowe jednostki miejskie takie jak spółka Kraków 5020, która przejęła znaczną część zadań i zespołu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Spółka stworzyła drugą miejską telewizję “Play Kraków News”, która zdążyła już zmienić się w “Hello Kraków”. Funkcjonowanie spółki pochłania 65 mln złotych.. Studio telewizyjne powstałe w podziemiach Centrum Kongresowym ICE Kraków było wydatkiem rzędu 8 mln złotych, spółka do realizacji tego zadania zatrudniła licznych dziennikarzy, prezenterów, pracowników planu i rozpisała liczne przetargi na obsługę studia, dodatkowe zakupy. Rok funkcjonowania spółki to seria afer personalnych, co najmniej dziwnych wydatków.Zakończmy ten żenujący spektakl, skłońmy Prezydenta Jacka Majchrowskiego do rozwiązania spółki i wycofania się ze szkodliwych dla Krakowa działań.

Komitet uchwałodawczy zawiązało Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków oraz inicjatywy Akcja Ratunkowa dla Krakowa oraz Alternatywa Młodych dla Krakowa.

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz