Strona główna Nasze AkcjeStudium Wszyscy milczą o kluczowych konsultacjach – drąż z nami tę skałę

Wszyscy milczą o kluczowych konsultacjach – drąż z nami tę skałę

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa
studium Kraków

Milczą media, milczą miejskie strony, radni i urzędnicy. Kampania społeczna jest tak słaba i cicha, że mało kto o tym wie. Tymczasem już za 2 dni ruszają najważniejsze konsultacje społeczne, chyba możemy to powiedzieć – dekady.

Zarejestruj swój udział tutaj -> https://bit.ly/studium-konsultacje

Konsultacje dotyczą najważniejszego miejskiego dokumentu – Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Czym jest studium?

To ogólny dokument wytyczający kierunki rozwoju miasta. Dlaczego jest tak ważny? Ponieważ to na jego podstawie powstają plany miejscowe. Na podstawie planów miejscowych powstają zaś nowe inwestycje, bloki, biurowce i parki. Czyli wszystko to co nas otacza.

Krakowskie „niedasie”

„Niezgodne ze Studium” – słyszymy zawsze, gdy chcemy, aby zamiast kolejnego betonowego kwartału powstały tereny zielone. To właśnie tym dokumentem notorycznie posługuje się prezydent odrzucając wszystkie prośby o zwiększenie terenów zielonych i ograniczenia zabudowy. Obecne Studium jest przestarzałe, sprzyjające deweloperom i betonowaniu Krakowa.

Dziś wiemy, że to się nie sprawdza, a rozwój to nie tylko inwestycje w myśl dewizy „budujmy bo i tak się sprzeda”. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć udział w konsultowaniu tego dokumentu. Aby jasno pokazać władzom, czego chcemy od miejskiej przestrzeni. Aby pokazać w jakim mieście chcemy żyć.

Zrób to z nami

Zazwyczaj o to nie prosimy, ale dziś zrobimy wyjątek – podajcie tą informację dalej, zapiszcie się przez dostępne formularze i drążcie z nami tą skałę.

Na szali jest przyszłość naszego miasta.

A może jesteś architektem, urbanistą, planistą lub innym specjalistą z dziedziny i chcesz żyć w fajnym mieście? Napisz do nas! akcjaratunkowadlakrakowa@gmail.com

Działamy oddolnie i niezależnie, możesz nas wspierać na https://patronite.pl/ARDK/

Zostaw swój komentarz