Strona główna miasto Skujmy asfalt na Wielopolu! Zielony skwer w centrum Krakowa

Skujmy asfalt na Wielopolu! Zielony skwer w centrum Krakowa

przez Akcja Ratunkowa dla Krakowa

Przyjazna i zielona ulica Wielopole? To możliwe! Skujmy asfalt, zróbmy skwer. Niegdyś dziki parking, dziś zupełnie niewykorzystana, zablokowana przestrzeń. Idealne miejsce na kawałek zieleni niemal w samym centrum Krakowa. Aż prosi się o kilka ławek, małą architekturę z zachowaniem przejścia i przejazdu rowerowego przy gmachu sąsiedniego budynku. Cień pod jedynym na ulicy drzewem zaprasza do odpoczynku. Jest to także ważny ciąg komunikacyjny pieszo-rowerowy.

Ani jednej ławki

Dziś idąc Wielopolem ciężko jednak odpocząć, na całej długości ulicy nie ma ani jednej ławki (są jedynie obok przystanku MPK pod Pocztą Główną). Ulica jest nieprzyjazna, na południowej ścianie nie ma nawet jednego kosza na śmieci. Spróbujmy to zmienić.

O sprawie napisały krakowskie media: Gazeta Krakowska

Pisma do jednostek

Wysłaliśmy w tej sprawie pisma do wszystkich miejskich jednostek potencjalnie zainteresowanych sprawą (ZDMK, ZZM, KEGW) oraz do konserwatorów. Napisaliśmy także do Prezydenta. Takie małe zmiany są symboliczne, lecz ważne. Wyznaczają jasny, błękitno-zielony trend rozwoju miasta. Chcemy zieleni, również w zabytkowym centrum.

Nasze projekty w Budżecie Obywatelskim

W tegorocznym Budżet obywatelski miasta Krakowa znajdziecie nasz projekt pn. „Kraków zrywa z betonem” w ramach którego chcemy poszerzyć okna drzew, zerwać trochę asfaltu i poszerzyć trawniki. Projekt znajdziecie tutaj -> https://bit.ly/krakow-bez-betonu

Inny nasz projekt w tej tematyce to społeczne ławki na ul. Augustiańskiej, również polecamy uwadze, szczególnie mieszkańcom Starego Miasta -> https://bit.ly/spoleczne-lawki

Więcej na ten temat

Zostaw swój komentarz